">

Види дверних ручок

Види дверних ручок

Види дверних ручок

Дверна ручка – невід'ємний атрибут міжкімнатних дверей, який відповідає за зручність використання конструкції. Від параметрів фурнітури багато в чому залежить функціональність дверного полотна, тому її вибору приділяють особливу увагу.

Сучасна фурнітура має широке функціональне призначення. Вона служить не тільки для відкриття дверей, але й для декорування та розстановки інтер'єрних акцентів. Щоб зрозуміти, як правильно підібрати дверну фурнітуру, в першу чергу потрібно ознайомитися з основними її видами.

Дверні ручки на планці

Відносяться до категорії ручок, що натискаються. Вони можуть працювати лише з фалевою засувкою, виступаючи для неї своєрідним важелем управління. При натисканні ручка приводить в дію фіксатор, який приховується всередину та звільняє дверне полотно. Для виробництва класичних дверних ручок на планці застосовуються різні типи металів: нержавіюча сталь, мідь, цинк, алюміній, латунь.

Основним декоруючим елементом конструкції виступає довга металева накладка, яка може одночасно використовуватись в якості накладки на фіксатор або лічинку. Планка надає ручці елегантний і сучасний дизайн. Серед переваг такої моделі варто виділити міцність, стійкість до корозії й механічних пошкоджень, прийнятну вартість.

Ручки на розетці

Один з найпопулярніших та простих видів ручок, що натискаються. Розеткою називають металеву накладку, яка виконує одночасно фіксуючу і декоративну функцію. Вона може мати будь-яку геометричну форму (квадрат, овал, ромб і т.д.).

Ручки на розетці відрізняються універсальністю. Вони підходять до всіх типів дверей, крім розсувних. Відмітна особливість моделі полягає в тому, що кріпиться вона через стандартний квадрат вісімку. Фіксуючі механізми підбираються відповідно до розміру квадрата. Як правило, конструкція виготовляється з різних сплавів металу (цинк, алюміній, латунь тощо.), тому відрізняється високою міцністю та надійністю.

Ручки для розсувних дверей

Головна відмінність конструкції – повна відсутність виступаючих елементів, які можуть обмежити рух дверного полотна по рейках. Як правило, вони не використовуються в парі з засувкою або замком. Існують різні види фурнітури для розсувних дверей:

  • незалежна модифікація (не пов’язана з жодним замикаючим пристроєм);

  • модель, що врізається та оснащена замком (має додатковий механізм, що керує засувкою);

  • виріб з функціями замка (має спеціальний отвір для встановленні замкової щілини або циліндра).

Ручки для розсувних дверей відрізняються надійність, привабливою ціною та простотою монтажу. Виробники випускають вироби у великому асортименті, але в основному відмінності між окремими зразками полягають в особливостях монтажу та геометричних формах.

Кноби

Для зручності такі моделі випускають у формі диска, сфери, кулі. Принцип роботи конструкції полягає в тому, що засувка приводиться в рух поворотом рукоятки. Існує три основних модифікації кнобів:

  • простий кноб – не передбачує поворотних механізмів ні ззовні, ні зсередини;

  • ручка-фіксатор – має поворотний механізм зсередини та вузол екстреного відкривання із зовнішньої сторони;

  • модифікація «ключ» - ззовні виріб має циліндровий механізм, що передбачує використання ключа, а з внутрішнього боку – фіксатор, яким можна зачинити двері.

При виборі дверної ручки важливо пам'ятати, що її головне призначення – забезпечення зручності відкривання/закривання дверей. Для покупця головне знайти модель, яка поєднує широку функціональність з чудовими зовнішніми даними.

14.09.2019 11:10:59
0
8294

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Умови угоди і згоден з вимогами